1x2

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10/10


    Money Management !

    Admin
    Admin
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 10
    Join date : 07. 01. 11

    Money Management ! Empty Money Management !

    Příspěvek  Admin Fri Jan 07, 2011 6:27 am

    V kurzovém sázení můžete zažít vcelku silné a nemilosrdné výkyvy. Jeden týden tipnete každý zápas, který si vyberete, další týden zase každý váš tip nevyjde třeba jen o jeden gól, bod nebo i pár vteřin. Zvládnout tuto divokou jízdu vyžaduje ocelové nervy a disciplínu. A v neposlední řadě také peníze. V kurzovém sázení však není podstatné, jak velký je bank, ale jak dobře s ním umíte nakládat.

    Aby sázkař mohl být profitabilní, pak nestačí sázet jen dobře promyšlené sázky, ale také je třeba se pečlivě starat o svůj bankroll a dokázat držet pod kontrolou své emoce. Tendence spousty sázkařů tlačit až příliš na pilu v období, kdy se zrovna daří a nebo naopak, sázet divoce v období, kdy nejde vše posle představ, ve snaze získat prohrané peníze zpět, je cesta k záhubě. Výhry se tak mohou převrátit v prohry a prohry zase v noční můru.


    Dobří sázkaři mají jednu důležitou vlastnost - vědí jak se starat a jak pracovat se svými penězmi. To, že někdo má výborné vlohy pro určování těch správných tipů, ještě nestačí k tomu, aby daný člověk byl profitujícím sázkařem. Pamatujte si, že jakmile jednou vyhrajete nějaké peníze, pak tyto peníze jsou již vaše a ne sázkové kanceláře. Pokud budete o svých výhrách přemýšlet jako o penězích sázkové kanceláře, pak vás nebude zase tak mrzet, pokud o tyto peníze v příští sázce přijdete.

    Nejdůležitějším konceptem money managementu je ale následující věta: Nikdy nesázejte peníze, které si nemůžete dovolit prohrát. Opravdu nikdy toto pravidlo neporušujte, nehledě na to, jak se daná sázka může zdát být tutovkou. Možnost prohry je skutečně reálná a pokud by případná prohra mohla ovlivnit váš život, pak si skutečně zahráváte s ohněm.

    Výdělečná a prodělečná období jsou přirozenou součástí kurzového sázení a proto je money management tak důležitý. Pokud je člověk profitující sázkař, pak je jeho hlavním zájmem udržet své sázky na bezpečné úrovni, aby měl jistotu, že také jako profitující sázkař skončí. Tím pádem je jeho prací minimalizovat ztráty, když se zrovna nedaří a zároveň maximalizovat výhry, pokud jde vše tak, jak má.
    Základní otázka - kolik vsadit?

    Každý sázkař by si měl určit vlastní money management, který pak bude bez vyjímky dodržovat. Základní a obecný money management pro "rekreačního" sázkaře, tedy pro sázkaře, který se sázením spíše jen baví a občas si jím i něco přivydělá, může vypadat například takto - nejprve je třeba si vyčlenit bankroll určený výhradně jen pro sázení, velikost této částky je zcela individuální, každý si může dovolit riskovat odlišné peníze, důležité je však, aby šlo o peníze, které si člověk může dovolit prohrát, aniž by ho to nikterak ovlivnilo. Samozřejmě není cílem tyto peníze prohrát, jde jen o to, nepřivodit si zbytečné životní trable.
    Money Management s pevným limitem sázek

    Určený bankroll následně stačí vydělit třiceti, přičemž výsledné číslo bude reprezentovat maximální výši částky pro jednu sázku/pro jeden tiket. To znamená, že aby sázkař, při dodržování takovéhoto money managemetnu, zbankrotoval, pak by musel prohrát třicet sázek v řadě.

    * Příklad: Na účet u sázkové kanceláře si vložíme 3,000 Kč, to znamená, že náš limit pro jednu sázku bude 100 Kč (3000/30 = 100).

    Ovšem riziko bankrotu jde ještě zminimalizovat, pokud bude člověk dostatečně flexibilní a trpělivý. Pokud tedy velikost bankrollu klesne na patnáctinásobek určeného limitu jedné sázky, pak velikost tohoto limitu stačí vydělit na polovinu a náhle má sázkař k dispozici opět třicetinásobek limitu pro jednu sázku.

    * Příklad: Z původních 3,000 Kč máme na svém sázkařském účtu už jenom 1,500 Kč a abychom zminimalizovali možnost bankrotu, tak si určíme nový limit pro jednotlivé sázky na 50 Kč (1500/30 = 50).

    Stejným způsobem lze maximalizovat výhry, pokud se podaří rozmnožit původní bankroll na šedesátinásobek limitu pro jednu sázku, pak tento limit stačí zvednout na dvojnásobek a hned bude sázkař hrát o větší peníze při stále bezpečné velikosti bankrollu.

    * Příklad: Původních 3,000 Kč se nám dobrými tipy podařilo rozmnožit na 6,000 Kč a abychom maximalizovali výhry, tak si určíme nový limit pro jednotlivé sázky na 200 Kč (6000/30 = 200).

    Money Management s flexibilním limitem sázek

    Další možností, jak postupovat, je přistoupit k celé problematice mnohem flexibilněji. Víceméně jde o stejný princip, jen trochu upravený - místo určení pevně daného limitu, který se buď snižuje nebo zvyšuje "schodovitě", lze tento limit sázek určit tak, že se jednoduše vydělí velikost aktuálního bankrollu předem určeným číslem, v našem případě tedy třiceti.

    * Příklad: Dejme tomu, že z původních 3,000 Kč máme momentálně na účtu 3,700 Kč, přičemž náš flexibilní limit naší sázky bude mít hodnotu 123 Kč (3700/30 = 123).

    Vyjímku, ohledně určeného limitu sázky, lze udělat u vyjímečných událostí, ve kterých sázkař cítí opravdovou výhodu a které považuje za velmi dobré tipy. V takových situacích pak může vsadit na jeden tiket dvojnásobek svého limitu pro jednu sázku.

    * Příklad: Řekněme, že náš limit je 100 Kč na sázku a v brzké době se hraje utkání, ve kterém věříme, že hostující tým je výrazným favoritem a přitom je na něj vypsán kurz 1,8. Proto tedy na tento zápas vsadíme 200 Kč.

    Vše samozřejmě záleží na ochotě sázkaře riskovat, někdo se při výše popsaném money managementu nemusí citít pohodlně a tak si nastaví ještě o něco bezpečnější pravidla, někdo naopak povolnější atp. Vyjímkou budou profesionální sázkaři, kteří budou chtít mít opravdu extra bezpečný money management a tak si dovolí sázet na jednu událost například jen 1% svého bankrollu.

    Je na každém, jaká si ušije pravidla pro nakládání se svým bankrollem pro kurzové sázení, nejdůležitější ale je, tyto pravidla dodržovat.

      Právě je Thu Mar 28, 2024 4:17 pm